Gerçekten İstersen Olur 

Türkiye'de 2 yaşına kadar yürümeyi öğretiriz, 2 yaşına bastıktan sonra ise otur ve sus deriz. Bu yaştan sonra neye cürret ederseniz önünüze engeller çıkar ve görünmez duvarlara çarparsınız. Bizim ülkemizde bu tür duvarları yıkanlar başarıyı yakalayandır. Siz adım attığınızda engel çıkaracaklardır, herkes düşer bu doğru. Başarılı insanlar sürekli düşerler, burada önemli olan düştükten sonra devam edenlerdir.

Maratonlara baktığımızda maratonları kazananlar son 10 yarışı sonuncu dahi olsa bitirmiş olanlardır. Maratonda birinci olanlar hiçbir zaman yarışı yarıda bırakmazlar, kazananlar ise sonuna kadar gitmeyi bilenlerdir. İşin sonunda başarılı olursanız, biz biliyorduk bu çocuğun başaracağını derler ve o zaman yüzünüzde acı bir gülümseme olacak. Düşmenizden mutlu olanları mahçup etmeliyiz! ve size güvenlerin güvenlerini yarı yolda bırakmayınız.

Hayatın her alanında mutlaka birileri ile uğraşıyorsanız, ağız kokusu çekmekte hiçbir şey yok, biz bu dünyaya çabalamaya ve mücadeleye geldik önemli olan o çabanın sonunda kazanmak ve mutlu olmaktır. Rekabet fazla sen çalışmazsan biraz daha fazla çalışan birisi senin yerini alır.

Bize hep üçten şaşma dördü aşma derler ama duvarları yıkmamız ve istediğimizi yapmamamız için bir sebep yok. Ne iş yapıyorsanız yapın heyecanlı ve öğrenme delisi olun. Kendinizi motive etmek için kişisel blog açarak oraya yapacaklarınızı ve yaptıklarınızı ilan edebilirsiniz, herkes kendini motive etme şeklini en iyi bilir. Etrafımıza baktığımızda ise; her an işini bırakacak kadar mutsuz insanlar ile dolu. Burada önemli olan ise sevdiğimiz ve bizi heyecanlı kılan işlerin peşinde olmalıyız.

http://www.sanalulke.org/basarili-olmak-icin-neler-yapmali/Etiketler:

Yazar sanalulke Tarih 2016.11.29 Saat 01:28 | 0 Yorum 68 Ziyaret


Yorum Yapmak için Giriş Yapın veya Kayıt Olun.

Yorumlar

Son Etkinlikler

 • mehmeetcansari Bir Rozet Kazandı 10 saat önce

  100 Club - Received total of 100 points
 • akinci3 Bir Rozet Kazandı 1 gün önce

  100 Club - Received total of 100 points
 • KerriChiodo1 Bir Rozet Kazandı 1 gün önce

  100 Club - Received total of 100 points
 • Asiye Bir Rozet Kazandı 1 gün önce

  100 Club - Received total of 100 points
...