1oy

Hırsız alarm montajı

Hırsız Alarm Sistemi


Hırsız Alarm Sistemi Nedir?

            Konut, villa, iş yeri, hastane, alışveriş merkezi ve benzeri birçok yaşam alanında karşımıza çıkan hırsızlık, gasp, silahlı soygun, yangın ve sağlık sorunları gibi durumlara karşı kullandığımız hırsız alarm sistemi, bu gibi durumlarda iletişimi sağlamak için kullanılır. Mal sahibi veya komşular gibi tarafları oluşan durumdan haberdar etmeye yarayan hırsız alarm sistemi, elektronik olarak üretilmektedir.

Hırsız Alarm Sistemi Nasıl Çalışır?

            Kullanılan mekanlarda oluşan hırsızlık, yangın, sel ve benzeri durumların çeşidine göre, o mekanda bulunmaksızın polis, itfaiye, ambulans ve benzeri birçok kamu kurumu ile irtibata hızlı bir şekilde geçilebilmektedir. Bu da oluşabilecek can ve mal kayıplarını önlemede önemli bir rol üstlenmektedir. Kurulumu firmaların ekipleri tarafından gerçekleştirilen bu hırsız alarm sistemleri, alarm esnasında çevresine yaydığı siren sesi ve ışık sayesinde çevreyi de uyarmaktadır. 

            Bu alarm sistemleri, ortamda bulunan kapı, pencere gibi elemanların hareketini, kırılma ve vurma darbelerini, gaz kaçaklarını, dumanları, yüksek ısıyı ve canlı hareketlerini algılamada üst düzey çalışmaktadır. Bu algılamalar, mal sahibinin seçeceği zaman dilimine özel olarak ayarlanabilmektedir. Örneğin; çeşitli ayarlamalar sayesinde alarm sisteminin sadece gece çalışması sağlanabilir.

Hırsız Alarm Sistemi Alırken Neye Dikkat Edilmeli?

            Doğru ve kaliteli bir alarm sisteminin tercih edilmesi yaşam kalitesini arttırıcı bir özellik gösterecektir. Bu alarm sistemlerinin tercihinde aşağıda sayılı durumlara dikkat edilebilir:

            - Piyasaya sürülen fakat tanınmamış markalar yerine, kullanıcıların tavsiyesi dikkate alınarak bir hırsız alarm sistemi markası tercih edilmelidir. Aksi durumlarda hırsız alarm sisteminin doğru çalışmayıp aksine kolay ve hızlı bir şekilde bozulduğu durumlar ile karşı karşıya kalınabilmektedir.

            - Tercih edilen markanın firması, kesinlikle Alarm Kontrol Takip Merkezi ile beraber çalışan bir firma olmalıdır.

            - Hırsız alarm sistemi fiyatı düşük tutulan firmalara verdiği hizmetler kontrol edilmeden ürün isteği de bulunulmamalıdır. Genel piyasa satışından düşük bir fiyata satış yapan firmalar, ürün satışı yaparken, garanti belgesini vermeyebilirler. 

            - Hırsız alarm sisteminde oluşabilecek ileriye dönük sorunlarda kolayca iletişimin sağlanabildiği bir firma tercih edilmelidir.

            - Hırsız alarm sistemi üzerinde karşılaşılan bozulma ve duraksama gibi durumlara karşı alarm satışı yapan firmanın, ürün stok içerisinde yeterli sayıda pır dedektör, duman dedektörü, gaz dedektörü, harici siren, manyetik kontak, dahili siren ve alarm paneli gibi alarm aparatlarının olduğu bilinmelidir.

Hırsız Alarm Sistemi Montajı Nasıl Yapılır?

            Ev, işyeri, alışveriş dükkanı gibi mekanlarına hırsız alarm sistemi satın alan kullanıcıların karşılaştığı alarm sisteminin nasıl montajının yapılacağı sorusu, genellikle firmalar tarafından giderilmektedir. Fakat özellikle düşük fiyata hırsız alarm sistemi satışı gerçekleştiren firmalar, alarmın montajında herhangi bir ekip sağlamamaktadır.

            Hırsız alarm montajı ve sistem kurulumunun gerçekleştirilmesi için öncelikle mekan içerisinde alarm için gerekli olan alanlar belirlenmelidir. Bunun için hırsızın mekana girebileceği kapı, pencere, garaj gibi noktalar tespit edilmektedir. Bu tespit aşamasından sonra alarm sistemi için kullanılacak parçaların belirlenmesi gerekmektedir. Bu parçalar alarm paneli, tuş takımı, harici siren, pır dedektörü, duman dedektörü ve gaz dedektörü gibi parçalardır. Bu parçaların belirlenmesi ile beraber alarm sisteminde bulunan kablonun geçiş güzergahının da belirlenmesi gerekmektedir. Bu kablonun kötü bir görüntüsünün oluşmaması için nasıl gizleneceği de tartışılmalıdır. 

            Alarm sisteminin montajı sırasında her bir elemana ayrı olarak kablo çekilmektedir. Tüm bu kablolar ise alarm kontrol paneline bağlanmalıdır. Montaj esnasında ilk olarak dedektörlerin bağlantısı yapılmalı, sonrasında ise alarm paneli bağlanmalıdır. Montajın sonlanması ile sıra kurulum işlemine gelmektedir. Sistem kurulumu her markanın ayrı olarak yapılmaktadır. Alarm panelinde programın kurulmasından sonra sistem test edilerek hazır hale getirilmektedir.

http://aksemguvenlik.com

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...