1oy

Kırma Eleme Tesisi - Fabo Makina

konkasörKonkasör, taş veya madenleri kırma eleme yıkama yapan tesisin umumi adıdır. Özelleştirmek gerekirse taş kırma tesisinin ana makinelerine verilen isimdir.
Konkasörler büyük kayaları ve çakılları toz haline getirebilmek için tasarlanmıştır. Boyutları küçültürleri değiştirirler. Bu değişimleri sık basit bir şekilde gerçekleştirirler. Hammadde ayırımında da rol oynayan konkasörler güçlü  ve dayanıklılardır. Mekanik avantajı ile güçlendirilmişlerdir. Endüstride, konkasörler kırmak ve ya malzeme sıkıştırmak için bir madeni yüzey kullanır.
Konkasörler güç uygulayarak moleküllerin dağılmasına neden  olur. Konkasörler malzemeleri ince parçacıklar durumuna getirir, böylece parçacık boyutunu düşürmek üzere kırıcılardan geçirilir. Bu işlemlerde hammadde yoğun olarak damperli kamyon, ekskavatör ve 10 yükleyici itibarıyla birincil taş kırma tesisi teslim edilir. Besleme sistemi ise kırıcıların hızını denetim eder. Bu besleyiciler küçük malzemeleri kırıcıdan ayırır. Birincil konkasörler en büyük parçaları parçalayarak ufak  tanecikler niteliğine getirir. Konkasörlerin mobil çeşitleri de vardır. Bu mobil konkasörler yaklaşık 1,5 m. kayaları dahi kolaylıkla kırabilir. Mobil Konkasörler yardımı ile büyük ölçüde zaman ve enerji tasarrufu da sağlanır.
Kaynak : 
http://www.fabo.com.tr/kirma-eleme-tesisi
 

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...