0oy

Storify Türkiye

Pazarlama dünyasından çıkan sanal gerçeklik (VR) gözlükleri, bazen duyulmamaya yakındır, ayrıca VR işinde Google, Facebook, HTC, Samsung ve Sony gibi şirketler tarafından sektör yaratılması da en büyük kanıtıdır. Mercedes, HBO, New York Times (NYT) ve Lowes gibi markaların akılları bile VR sektörüne takılmış durumda.

Bu şirketlerin erkenden VR sanal gerçeklik gözlüklerini benimseyenler için harcadıkları ve yapılmış olan medya/reklam miktarı muazzam bir seviyedeydi, ancak bir VR kampanyası yapmak için medya'yı kullanmak muhtemelen sonsuza kadar sürdürülemez. (veya ortaya birisi çıkarda para bizim paramız kaarşiim derse) ozaman onlara diyicek bir lafımız tabiki de yok. Kafanız güzelmiş, güle güle kullanın deriz.
Peki ya bu durum nedir? VR sektörü yeni olduğu için umutlumu davranıyorlar? Bu konuyu bi araştırıp, göz atalım isterseniz.
Gündem'de olan hareketli sektör Sanal Gerçeklik Gözlüğü (VR)

Bu yıl toplam VR gelirinin 4.6 milyar doları bulması bekleniyor. Bu çok büyük bir toplam, şu anda VR kesinlikle yeni olduğunu düşünmek için birçok pazarlamacıyı yönlendiriyor. Tek sorun, bu gelirin çoğunun oyun endüstrisine ve cihazların üreticisine gitmesi. Şüphesiz ki Lowes veya NYT oyun için çok fazla VR reklamı yapıcaklar. Bu sayede, oyunların reklamını yaparak, hemde VR satışını yükselticekler. VR gelişmesi ile beraber, düşündüğümüz gibi VR için, tüm oyunları uyarlayacaklar gibimize geliyor. Sonuçta VR'da bir oyun sektörünü hareketlendiren parçalarından birisi.

http://www.storify.org

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...