0oy

Fue Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar?

Saç ekimi uygulamasında dikkat edilmesi gereken hususlar hep aynıdır. FUE yöntemi FUT yöntemi fark etmez sonuçta saç ekim işlemi cerrahi bir operasyondur ve bütün ameliyatlar gibi enfeksiyon riski vardır ve dikkat edilmesi gereken bir operasyondur.

Saç ekimi işleminde dikkat edilmesi gereken en önemli şey bireyin başının arkasından yani ense bölgesinden alım yapılırken saç yoğunluğunu çok açmadan ne kadar alınabiliyorsa o kadar alınmasına dikkat edilmeli. Yani bireyden alınacak saç kökleri ihtiyaca göre değil alınabilecek maksimum miktara göre alınmalı.

Saç ekim işleminde dikkat edilmesi gereken diğer hususta saç ekimi yapılmadan önce yapılan planlama saçın ön çizgisi ya da çık olan kısma bu saçların ekilmesidir. Ekim işlemi bireyin ihtiyacına göre yapılmalıdır.

Birey ön saç çizgisinin daha aşağıda olmasını istese bile doktorlar bunu uygun bir şekilde dizayn etmelidir.

Saç ekiminde önemli olan ve dikkat edilmesi gereken diğer konu ise saçların yönleridir. Saçların yönleri de ekim yapılacak olan kesiler açılırken belirlenir. Şayet kesiler dik açılırsa saçlar da dik çıkar. Bu hususta bireyi rahatsız eder ve saçların fırça gibi çıkmasını sağlar yani çim adam olunmasını sağlar.

Saç ekimi işleminden sonra doktorunuzun size verdiği tavsiyelere uymalısınız. Bu tavsiyeler bireyeler yazılı veya karşılıklı olarak anlatılarak birey bilgilendirilir.
Kaynak : https://www.2dem.com/2017/04/sac-ekimi-fiyatlari-ve-sac-ekim-sonrasi.html

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...