0oy

Selülit Tedavisinde Krem Kullanımının Önemi

Selülitin tedavisi uygulamalarında ilk olarak yapılması gereken ödemin giderilmesidir. Selüliti normal yağ dokusu olarak algılamak yanlıştır. Selülit, hem o bölgedeki sıvı dolaşımının bozulduğu, hem de yağ dokusunun bozulduğu kronik ve çözümü çok kolay olmayan ve çoğu insanın şikayet ettiği konuların başında gelmektedir.

Günümüzde piyasada bir çok selülit kremi satışa sunulmaktadır. Selülit kremlerinin etkisini bir çok kişi merak etmektedir. Kremden verim alınabilir mi? Sağlığa zararları var mıdır? türünden sorular kafaları kurcalamaktadır.

Aslına bakarsanız selülit kremlerinin etkisi içerdikleri aktif madde ile orantılıdır. Bazı selülit kremleri, yağ dokusunu gevşetici aktif maddeler içermekte ve buradaki selülit dokusunda bir yumuşama meydana gelmesini sağlamaktadır. Bunun yanısıra içerdekileri cilt yüzeyini püzürleştirici etken maddelerle cildi daha pürüzsüz, daha yumuşak bir görüntü sağlanmasına neden olmaktadırlar.

Kremi sürerken yapılan masaj neticesinde, selülitli doku içeriye doğru itildiği için, selülit kremi yerine nemlendirici krem kullanmak dahi etkili olacaktır.

Özellikle selülit kremini sürmüş olmanın vermiş olduğu psikolojik etki de tedavideki etkinliği arttıracaktır. selülit kremlerini uzman hekimler önermektedirler. Kullanan kişilerde pozitif etkiler gözlemlenmiştir.

Kullanılan selülit kremlerinde, sağlık bakanlığının onayı olduğundan emin olunmalı. Kaynağı belli olmayan, son kullanma tarihi geçmiş kremler kullanılmamalı. Krem kutusu üzeride etiket bulunmasına ve kullanımına ilişkin yazıları okumaya dikkat edilmelidir. Kullanımdaki önerilen doz miktarına uyulmalı, krem aşırıya kaçmadan selülitli bölgelere tatbik edilmelidir.

Kaynak : http://www.2dem.com/search/label/Selülit

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...