0oy

Sarımsak Özlü Şampuan

Sarımsak Özlü ŞampuanYüzlerce sene, sağlık sorunlarına karşı geleneksel olarak kullanılan sarımsak, son yıllarda saç bakım ürünlerinde de kullanılmaya hızla başlandı. 2. Dünya Savaşı sırasında, antibiyotik etkisi ile yaraların tedavisinde kullanılan sarımsak; direk tıbbi olarak değil de, günümüzde saç dökülmesine karşı özel olarak üretilen şampuanların içerisinde bulunmaktadır.. Sarımsağın saçlarımıza başlıca faydalarını sıralarsak: doğal bir parlaklık vermesi, hacmini arttırması, boyadan yıpranan saçları onarmasını sıralaya biliriz. Ayrıca kuru saçları yumuşatırken saç derisinde oluşa bilecek kaşıntıları, geçirmek için etkili bir çözüm sunuyor.

Saç Dökülmesi ve Sarımsak – Sarımsağın saç dökülmesine faydası varmı – Kellik tedavisinde sarımsak

Sarımsaklı özlü şampuanlar, özellikle saç dökülmesi yaşayanlar için yeni bir umut kaynağı olarak görülmektedir. Fakat, sarımsağın dökülen saçları tekrar çıkarttığı yönündeki bilimsel çalışmaların sayısı oldukça az ve iddalı araştırmalar yok maalesef. Şu bir gerçek ki: Saç dökülmesi genetik nedenlerle değil de saç derisinde bulunan bir bakteri sebebiyle oluşuyorsa, sarımsağın antibiyotik etkisi- bu bakteriler öldürerek, saç dökülmesi durdura bilir veya yavaşlatılabilir.

 Sarımsaklı Şampuanın Faydaları – Sarımsaklı şampuan ne işe yarıyor – Sarımsaklı şampuanın özellikleri

Sarımsağı saçlarda kullananlara, ilk örneklerden biri olan Amerikan yerlileridir. Dökülen saçları tekrar çıkardığına inanılan sarımsağı, saç derisine direk masaj yaparak uygulaya bilirsiniz. Yazımızda sarımsakla yapabileceğiniz saç bakım maskeleri hakkında daha fazla bilgi alabilir ve sarımsağı nasıl saçınıza süre bileceğinizi öğrene bilirsiniz. Ayrıca sarımsağın içinde bulunan vitamin ve mineraller, saça faydası hakkında yapılan çalışmalarla ilgili bilgileri de yine bu yazımızda bula bilirsiniz.

Sarımsaklı şampuanlar saç tellerini kalınlaştırarak saçların hacim kazanmasına katkı sağlaya bilir. Sarımsak özlü şampuanlar, boya sonrasında yıpranan saçlara parlaklık verir ve saç köklerini güçlendirir. Saçı yumuşatıp güçlendirerek, uçlardaki kırıkların artmasını durdurur. Saç teli üzerinde bulunan koruyucu tabakayı destekler. Sarımsaklı şampuanla, saç derinize, parmak uçlarınızla, masaj yaparak saç derisini yumuşatabilir ve kaşıntı gibi cilt sorunlarından kurtula bilirsiniz.

Sarımsaklı Şampuan Markaları – En iyi sarımsaklı şampuan markası – Sarımsaklı şampuan alırken dikkat edilmesi gereken noktalar

Kozmetik mağazalarda, süpermarketlerde ve internet satışlarında, pek çok markanın sarımsaklı şampuan ürünlerini bulabilirsiniz. Bu sayfada, sarımsaklı şampuan markalarından bir kaçına yer vereceğiz. Fakat şampuanların tanıtım yazıları, üretimini yapan firmalar tarafından derlenmiştir. Dolayısıyla faydaları veya zararları konusunda net bir bilgi veremeyeceğiz. Şampuanın ne kadar işe yarayıp / yaramadığını öğrenmek için, alıp denemek lazım gelir.

Hunca Care Şampuan Defne & Sarımsaklı 700 Ml : Bu şampuan gibi, bazı firmalar, sarımsağı değişik bazı bitkilerle karıştırarak, satışa sunmaktadır.

Garlex Sarımsaklı Şampuan: %100 kokusuz garantisiyle satılan Garlex Sarımsaklı şampuanların en büyük özelliği: saçları ve saç derisini derinlemesine temizlemesi, saç uzamasını teşvik etmesi ve saç köklerini güçlendirerek hava almasını sağlamasıdır.

Zivagus Sarımsaklı Şampuan: Saç dökülmesine bitkisel çözüm sloganıyla satışa sunulan, Zivagus Şampuanın başlıca özellikleri: potasyum, kalsiyum gibi minerallerin yanı sıra C vitamini, B vitaminleri, fosfor ve selenyum içeriyor, olmasıdır.

Leafaction Sarımsak Şampuanı: Şampuan içerdiği doğal ve bitkisel formüllerle, saçların sağlıklı uzamasını destekliyor ve saç dökülmesini yavaşlatıyor. Sarımsak kokusundan arındırılmış formülüyle, daha canlı, daha parlak, daha hacimli ve sağlıklı saçlara kavuşmanızı sağlıyor.

Kaynak : http://www.2dem.com/2017/03/sarmsakli-sampuan.html

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...