0oy

Akupunktur Tedavisi

Binlerce yıl önce kullanılmaya başlanan akupunktur tedavisi zamanla kullanımı artarak günümüze kadar gelen bir tedavi yöntemidir. Akupunktur tedavisi deri altında yer alan 14 farklı enerji kanalı ve bu alanda bulunan direnç alanları ile bağlantılı olan organlar arası ilişki üzerine kuruludur.

Akupunktur tedavisi bireyin iç enerjisini düzenleyen bir yöntemdir denebilir. Akupunktur yöntemine göre vücudu tepeden tırnağa saran bir enerji hattı vardır. Bu enerji hattı yaşam enerjisi olarak nitelendirilebilir. Bünye içinde bulunan bu enerjiyi yönlendiren, azaltan, saptıran, arttıran ve yönlendiren bir takım noktalar vardır. Akupunktur tedavisi noktaları belirleyerek tedavi işlemi yapar.

Akupunktur tedavisi uygulanma şekli incelendiğinde vücudun belirli noktasını batırılarak tepki oluşturması sağlanmakta ve hastalığın tedavi sürecine bünyenin katkı yapması sağlanmaktadır. Akupunktur yöntemi uzman kişiler tarafından yapılmaktadır. Hasta yüzüstü sedye üzerine yatırılır ya da duruma göre sırtüstü uzanılır. Oturarak da bu işlem yapılabilir. Çok ince türü ile kıl inceliğinde olan akupunktur iğneleri özel yöntemlerle cilt altına batırılarak tedavi işlemi 7 - 12 saat kadar süreyle uygulanmakta ve bu şekilde hastalar şifa bulmaktadır.

Daha fazla bilgi ve detaylar için: http://www.aliakben.com/akupunktur-tedavisi/

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...