1oy

Kaliteli Backlink Almak

Backlink, sitenizin başka sitelerden aldığı bir referans niteliğindedir. Websitenizin adresi başka bir sitede yayınlanıyorsa bu sizin sitenizin kaliteli olduğu anlamına gelir. Backlink’iniz ne kadar çoksa o kadar iyidir. Tabii backlink aldığınız sitelerin kaliteli ve yüksek değerli olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Eğer kaliteli bir siteden backlink aldıysanız sizin sitenizin değeri de yükselecektir. Yalnız backlink aldığınız sitenin size referans olması için yani site değerinizi yükseltmesi için DoFollow etiketiyle link vermesi gerekir. Eğer NoFollow etiketiyle backlink verirse Google sizin o siteden aldığınız backlinki dikkate almayacak yani sanki hiç backlink almamış gibi olacaksınız. Bu yüzden DoFollow etiketiyle backlink almanız çok önemlidir.

Backlink arama motorlarındaki sıralamanızı etkileyen önemli bir faktördür. Backlinkiniz ne kadar çoksa sıralamalarda o kadar üst sıralarda yer alırsınız. Zira backlink sayınıza oranla Google sizi değerli görmektedir. Ne kadar çok backlinkiniz varsa o kadar değerlisiniz. Tabii kaliteli sitelerden backlink almaya dikkat etmeli ve bu backlink işini çok fazla abartmamalısınız. Her gün sürekli ve çok sayıda backlink alırsanız Google tarafından ceza alabilir aramalarda çok geri sıralara düşebilirsiniz.

Backlink almanız hem Pagerank değerinizin hem de Alexa değerinizin iyileşmesini sağlayacaktır. Ama backlink alacağınız sitenin de değerli ve kaliteli olmasına önem vermelisiniz. Örneğin; PageRank değeri 0 olan sitelerden 50 tane backlink almak yerine PageRank değeri 3 ya da 4 olan bir siteden 1 backlink almak daha yararlı olacaktır.

http://reklamsiniz.com

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...