0oy

Türkiye Capoeira

Brezilyalı kölelerin özgürlüklerini kavuşmak için kendilerini savunabileceği bir dövüş/savaş sanatı yapmaları gerekiyordu ancak bunu efendileri (köle sahipleri nitelendirmesi) anlamamalıydı... Bu sebeple kimsenin bilemeyeceği dans gibi görünen bir karma dövüş sanatı bulmaları gerekiyordu ve 16.YY'da kölelerin özgürlüklerini kazanabilmeleri için çok güçlü bir silah olan Capoeira doğdu... Bazı Capoeira eğitimi veren kurslarda eğitmenler salt dövüş eğitimi vermekte, bazı kurumlarda da salt akrobasi eğitimi vermektedir. Ancak Türkiye Capoeira Kulübü (CCB) olarak faaliyet gösterdiğimiz kurslarda eğitmenlerimiz, öğrencilerimizin kendi karakterlerinin oyun stiline yansıtılabilmesi ve kendi yollarını çizebilmesi adına Capoeira kültürüne dahil olan tüm unsurlar ve teknikler ile birlikte eğitimler verilmektedir.Capoeira kursu istanbul'da; ataşehir, kadıköy, kartal, maltepe, sancaktepe, ümraniye ve üsküdar da eğitimler vermekteyiz.
İnsanlar genelde kilo verememekten şikayetçidir. Kendilerine Capoeira tavsiye ettiklerimizde sordukları soru “Capoeira yaparak kilo verebilir miyim?” oluyor.
Elbette her antrenmanda yaklış 1000 kalori yakarsınız bu sebeple izlediğiniz Capoeira gösterisi yapanlar hep fit bir vücuda sahip. İnanmıyorsanız ilk dersmize ücretsiz misafir olun ve kilo vermenin/Fit olmanın ne kadar eğlenceli olabileceğini kendiniz görün
http://www.turkiyecapoeira.com

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...