0oy

Blog açmak ve internetten para kazanmak bilene kolay!

Google'in blogger hizmeti ile bir kaç adımda blogunuzu açabilirsiniz. Hatta nasıl açılacağını öğrenmek için google'a "blog açmak istiyorum" diye yazın, bu konuda benim yazım da dahil binlerce içerik bulacaksınız. Herhangi birini okuyarak çok rahatlıkla blogunuzu açabilirsiniz.

BLOGUNUZU AÇTINIZ YA SONRASI!

Blogunuzu açtıktan sonra özgün yazılarınızı girerken yazı alanında öncelikle bilmeniz gereken yazı içeriği, yazı başlığı, yazı URL'si ve anahtar kelimelerin birbiri ile uyumlu olması gerektiğidir. Yazınızı yazıp yayınlamaya başladıktan sonra tek değiştiremeyeceğiniz alan URL'dir. Öncelikle blog ayarlarını öğrenmeye zaman harcamalasınız. Bu konuda size tavsiyem, bir deneme blogu açarak blog ayarlarını ve eklentilerini nasıl kullanacağınızı öğrenmeniz olacaktır. Eğer aşağıdaki sorulara vereceğiniz bir cevabınız yoksa deneme blogu, sizin eğitim uygulama alanınız olacağından asıl blogunuzu açmadan önce hata yapma riskinizi en aza indirmenizi sağlayacaktır.

SORULAR

1- Hangi kategoride blogunuzu açmayı düşünüyorsunuz?

2- Açmayı düşündüğünüz kategoride yeterli bilgi ve deneyime sahip misiniz?

3- Blogunuzu en az haftada bir yazı ile güncel tutabilir misiniz?

3- Nasıl bir tema kullanacaksınız?

4- Blogunuza ne ad vereceksiniz?

5- Anahtar Kelime ne işe yarar?

6- SEO-RSS-BACKLİNK nedir?

 

İşte yukarıda sıraladığım bu başlıklar hakkında yeterli bilgiye sahip değilseniz bu blog sayesinde tüm bilmeniz gerekenleri öğrenerek sizin gibi yeni başlayanlardan bir adım önde olabilirsiniz. Her zaman söylediğim bir söz vardır, 

virane bir evi adam etmek, yıkıp yeniden yapmaktan daha zordur.

İNTERNETTEN NE ZAMAN PARA KAZANACAĞIM!

İnternetten para kazanmak için acele etmemelisiniz. Öncelikle blogunuz ile ilgili bilmeniz gerekenleri öğrenmeli ve blogunuzu belli bir seviyeye getirdikten sonra google adsense yada satış ortaklığı ile para kazanmayı düşünebilirsin.

Blog ayarlarını öğrenmek ve internetten para kazanmak istiyorsanız buyrun size yardımcı olalım. 

http://gelecekinternette.blogspot.com.tr

7 yorumlar

0oy

Nilüfer Sipahi Points8180
SEO-RSS-BACKLİNK nedir?

0oy

gökmen kocaoğlu Points3305
SEO (Search Engine Optimization):Arama motoru optimizasyonu. Sitenizin ve yazılarınızın arama sonuçlarında üst sıralara çıkması için yapılan çalışmadır.
RSS: Sitenizdeki güncellemelerden anında üyelerin haberdar edilmesi diye özetleyebiliriz. Bunun için en çok kullanan rss okuyucu ise google feedburmer'dır.
BACKLINK: geri bildirim anlamına gelir. Sitenizdeki bir yazıyı beğenen başka bir sitenin, yazınızdan alıntı yaparak ya da sizin yazınızın da okunmasını tavsiye ettiği bir içeriğinde sizin URL nizi vermesi demektir. Buda hem arama motorların sitenizin değerini artırır hem de site ziyaretçi trafiğinizi arttırır.

0oy

tvizle.pro Points275
Faydali bilgiler verilmis. Basarilar...

0oy

binibiryerde Points155
Tebrikler ama ne iş yapacağımızı şaşırdık valla

gökmen kocaoğlu yorumlandı 14, Haziran, 2015

Sizin işiniz zor. Rekabetin en fazla olduğu alanda mücadele ediyorsun. Reklam şart.

0oy

Last Ottoman Points315
Kapsamlı bir site olmuş. Başarılar.

0oy

veni_vidi_vici_58 Points1820
Bir yazılımcı, bir seo uzmanı gibi makale yazılmış ama bu işler öyle kolay değil, ben web sitesini açtım çok para kazandım olmaz öyle insanları kandırmayalım

gökmen kocaoğlu yorumlandı 22, Ocak, 2016

kandıran kim ki. nereden kapıldın bu fikre .

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...