1oy

Sosyal Medyanın Önemi Nedir ?

http://redlineyazilim.com/blog/sosyal-medyanin-onemi-ve-redline-yazilim/

Sosyal Medyanın Önemi Nedir?
Günümüzde gelişen teknolojiyle ve internet kullanım alanının geniş kitlelere yayılmasıyla beraber iletişim bir kat daha güçlü ve önemli hale geldi. Yaşam biçimimiz, alışkanlıklarımız, eğlence anlayışımız, iletişim biçimimiz çok hızlı olarak değişiyor artık. Öyle ki bazı durumlarda bu hızlı değişime ayak uydurmakta zorlanıyoruz.

Yediden yetmişe hernet kullanabildiği ve kullandığı sosyal medya nedir?
İnternet kullanımı öncesinde radyo, televizyon, gazete, dergi gibi yalnızca okuyarak ve izleyerek takip edebildiğimiz iletişim araçları medya olarak nitelendiriliyordu ve bu medya araçları tek taraflı iletişim kanallarıydı. Bu tek taraflı iletişimi çift taraflı hale getiren nokta ise internet ve sosyal medya dediğimiz facebook, twitter, urledin, pinterest…vb gibi sosyal ağların yaygın hale gelmesi olmuştur.

Peki sosyal medya, tek taraflı medyanın  karşılıklı bir iletişim aracına dönüşmesine nasıl etki etmiştir?
Tüm dünyayı parmaklarımızın ucuna getiren sosyal medya organları vasıtası ile internet sitelerine bilgi ekleyebiliyoruz, haber, yazı, görsel, fotoğraf paylaşabiliyoruz, herhangi bir alanda bir siteye yorum yazabiliyoruz, eleştirilerimizi iletebiliyoruz . Böylece internette her şeye etkide bulunup kendimizden bir şeyler katabiliyoruz, duygu ve kanaatlerimizi ifade ederek sosyal medyayı kullanan diğer sosyal medya kullanıcılarıyla iletişime geçebiliyoruz. Kısacası her şeyi takip edip her şeyin içinde olma imkânı sağlıyor sosyal medya bizlere.

Sosyal medyanın iş dünyasına etkisi nasıl olmaktadır?
Bu kadar iletişimin içinde şirket ve kurumlar da kuşkusuz sosyal medyayı kendi lehlerine kullanabilecekleri yolları keşfetmek için kolları sıvamış durumdalar. İleriyi görebilenler ise bu yola çok erken çıkıp çoğu firma, kurum ve kişiyi geride bırakarak kendini bir adım öne taşımayı başarmıştır. Artık bilgi çağında yaşıyoruz ve yenilikleri takip edebilmek ve kendimizi yenilemek bir zorunluluk haline geldi. Ne kadar etkin, ünlü ve  kaliteli bir marka olsakta sosyal medyayı kullanmıyorsak geride kalmaya mahkumuz demektir.

Sonuç olarak sosyal medya günlük hayatımızın, iş yaşamımızın, sosyal hayatımızın her alanında var ve gelişerek var olmaya devam edecek. İster kişi olalım ister firma ister bir kurum olalım bize bu noktada düşen görev  yeniliklere açık olmak ve yenilikleri izleyerek dünyaya, oluşan yeni şartlara ayak uydurmaktır. Çünkü dünya değişiyor, gittikçe küçülüyor ve en hoşi gittikçe tümleşiyor. Biz de bu tümün bir parçasıyız ve tümün içinde özgün ve özgür olmanın tadını çıkarabiliriz. Birlik, hoşluktur. Hoşluk İse Redline’dır =)

2 yorumlar

0oy

pokervecasino Points6230
çok doğru

0oy

kesinlikle , sosyal medyanın gücü tahminlerden daha fazla...

Bu siteye yorum vapmak için lütfen giriş yapınız veya kayıt olunuz.

Bu Siteyi Beğendin mi? Arkadaşlarınla Paylaş O zaman

...